تبلیغات
روزهای زندگی - خداوند همه چیز را می بیند

روزهای زندگی

«جانی» کوچولو همراه با پدر و مادر و خواهرش «سالی»برای دیدن پدربزرگ و مادربزرگ به مزرعه ی آن ها رفت .
مادربزرگ یک تیر و کمان به جانی داد تا با آن بازی کند .موقع بازی ، جانی به اشتباه تیری به اردک دست آموز مادر بزرگش زد که به سرش خورد و او را کشت .جانی ترسید و لاشه ی حیوان را پشت هیزم ها پنهان کرد .وقتی سرش را بلند کرد ، فهمید که خواهرش همه چیز را دیده  اما یه روی خودش نیاورده است .
مادربرگ به سالی گفت «در شستن ظرف ها کمکم می کنی ؟»ولی سالی گفت «مامان بزرگ ، جانی به من گفته است که می خواهددر کارهای آشپزخانه به شما کمک کند . »و زیر لبی به جانی کوچولو گفت :«اردک که یادت هست ؟»
.... جانی ظرف ها را شست . بعد از ظهر آن روز ، پدربزرگ گفت که می خواهد بچه ها را به ماهیگیری ببرد ،ولی مادربزرگ گفت :«متأسفانه من برای درست کردن شام به کمک سالی احتیاج داردم .»سالی لبخندی زد و گفت :«نگران نباشد چون جانی به من گفته که می خواهد به شما کمک کند .»و دوباره زیر لبی به جانی گفت :«اردک که یادت هست ؟»
« انروز سالی به ماهیگیری رفت و جانی در تهیه ی شام به مادربزرگ کمک کرد .چند روزی به همین منوال گذشت و جانی مجبور بود علاوه بر کار های خودش کار های سالی را نیز انجام دهد .تا این که نتوانست تحمل کند و رفت پیش مادربزرگش و همه چیز را اعتراف کرد  .
مادر بزرگ مهربان لبخندی زد و اورا در آغوش گرفت و گفت :«عزیز دلم ، میدانم چه شده !من آنوقت پشت پنجره ایستاده بودم و همه چیز را دیدم . چون خیلی دوستت دارم ، همان موقع بخشیدمت .فقط میخواستم ببینم تا کی میخواهی به سالی اجازه بدهی به خاطر یک اشتباه ، تو را به خدمت خودش بگیرد . »
نتیجه : گذشته ی شما هر چه باشد ، هر کاری که کرده باشید ، باید بدانید که خدا پشت پنجره ایستاده است و همه چیز را می بیند .همه ی زندگی تان ، همه ی کارهایتان را می بیند .اومیخواهد شما بدانید که دوستتان دارد و شما را بخشیده است . فقط می خواهد بداند تا چه موقع به شیطان اجازه می دهید به خاطر خطاهایتان شما را به خدمت بگیرد ...
همیشه به خاطر داشته باشید :
«خدا پشت پنجره ایستاده است ..»منبع : کتاب «من ،منم؟!»-جلد یک - مترجم و گردآور : امیر رضا آرمیون (این کتاب مجموعه ای از داستان های کوتاه زیبا است . توصیه می کنم این کتاب را بخوانید .)

نوشته شده در دوشنبه 24 تیر 1392 ساعت 16:51 توسط زهرا مصلی نژاد نظرات |


مرجع قالب وبلاگ در میهن تمپ - طراح قالب : پیچک