تبلیغات
روزهای زندگی - خدا یا قانون جذب

روزهای زندگی

مطلب زیر بر گرفته از« مجله ی راز» است .

اگر ما با فکرمان و به واسطه ی آن می توانیم به هر آن چه که می خواهیم و آرزومندش هستیم برسیم، پس جایگاه خدا در این میان کجاست ؟از طرفی در درستی باور های اعتقادی خودم شکی نداشتم و یقین داشتم که این خداست که خواسته های ما را اجابت می کند و بدون اراده ی او ، برگی از درخت نمی افتد و از طرفی قانون جذب را تجربه کرده بودم و اثر مثبت آن را بار ها دیده بودم .

نمی دانستم این دو یکدیگر را نفی می کنند و یا این که با هم قابل جمع اند ؟

جواب :

آنتونی رابینز می گوید:« اگر بگوییم این عالم تصادفی خلق شده و خدایی ندارد ، مانند این است که بگوییم یک دایره المعارف به واسطه ی انفجار چاپخانه ایجاد شده است . واقعیت این است که عالم خدایی دارد و اگر او نخواهد هیچ اتفاقی در این عالم رخ نمی دهد  . اما همین خدا برای گردش این هستی و چرخیدن چرخ گیتی ، قوانینی را در هستی ما حاکم کرده است و نظامی را شکل داده است که قرار گرفتن در مسیر این قانونمندی ، ما را به نتیجه ی مطلوب می رساند .  به عنوان مثال خدا به ما دست و پا و توان جسمی داده است و این ما هستیم که باید با حرکت و فعالیت و به کارگیری توان جسمی مان کسب درآمد کنیم . اگر چه همه چیز دست خداست ، اما خداوند این سنت را در هستی ما حاکم کرده که با تلاشمان به خواسته مان برسیم . طبیعی است که اگر کسی تنبلی کند و حرکتی از خود نشان ندهد ، نصیب و بهره ای از موفقیت ندارد ، اما در عین حال این را هم باید بدانیم که اگر ما تمام تلاش و کوششش خود را انجام دهیم و در موردی ، خواست و اراده  و مصلحت خداوند حکیم بر این نباشد که ما به نتیجه ی مورد نظرمان برسیم ، حتی اگر تا سر حد مرگ تلاش کنیم اتفاقی نمی افتد .

خداوند خالق قانون جذب است ؟خداوند از ما خواسته که تلاش کنیم و دعا کنیم ؛ منتها یادمان باشد که تلاش ، یعنی به کارگیری تمام توانمندی ها و این توانمندی ها هرگز محدود به جسم نیست . و شامل تلاش ذهنی ، تجسم اهداف و تصویر سازی ذهنی نیز می شود .همان خدایی که به ما توان جسمی داده است تا تلاش کنیم و به اهدافمان برسیم ،  به ما قدرت فکر داده و به ذهن ما قابلیتی بخشیده است که اگر به شیوه ای مثبت و مستمر روی اهدافمان تمرکز جدی داشته باشیم  ، می توانیم آن چه را که تمرکزمان روی آن استوار است ، جذب کنیم ؛ همان طور که اگر کسی کسلی و تنبلی و سستی کند خودش را محروم کرده است . طبیعی است که اگر از این قابلیت ذهن و قدرت جذب آن ، بهره نگیریم ، خود را محروم ساخته ایم . بنابراین توجه داشته باشید که قانون جذب و قدرت ذهن انسان ، قدرتی مستقل و جدا از خدا نیست ؛ این ها همه مخلوق خداست . خداوند ما را آفریده ، به ما قدرت فکر داده و به فکر و انرژی ذهنی مان قدرت جذب داده است و ما صرفاً از امکانات خدادای مان استفاده می کنیم . اما اگر باز او بنابر حکمت ومصلحتی این را نخواهد ، تمام این اندیشیدن ها و تصور کردن های ما بی اثر می شود ؛ همچون آتشی که برای ابراهیم (ع) سوزندگی اش را از دست داد و کاردی که در دست او ، هنگام ذبح اسماعیل دیگر برندگی نداشت .

منبع : حورایی ،سید مجتبی ، خدا یا قانون جذب ، مجله ی راز ، سال  1392، شماره  30 ، ص 16

نوشته شده در شنبه 19 مرداد 1392 ساعت 20:05 توسط زهرا مصلی نژاد نظرات |


مرجع قالب وبلاگ در میهن تمپ - طراح قالب : پیچک